Nasza firma od początku swojego istnienia postanowiła oferować swoim Klientom najnowocześniejsze rozwiązania umożliwiające zapewnienie komfortu cieplnego zarówno w budownictwie jednorodzinnym jak i przemysłowym. Stąd głównym produktem oferowanym naszym Klientom są „kotłownie” oparte na pompach ciepła.

Co to jest pompa ciepła?
Pompa ciepła jest to urządzenie, które energię (ciepło) zmagazynowaną w naszym otoczeniu (w wodzie, gruncie, powietrzu) podnosi do parametrów użytecznych dla potrzeb ogrzewania budynków, ciepłej wody użytkowej oraz innych potrzeb człowieka.

Energia (ciepło) otaczającego nas świata ma dość niską temperaturę aby była użyteczna dla człowieka i jego potrzeb, dla tego przez wiele lat nie braliśmy jej pod uwagę jako energii użytecznej, zmieniło się to gdy zastosowano układ sprężarkowy (pompę ciepła) do „podniesienia temperatury” energii nas otaczającej do poziomu użytecznego dla naszych potrzeb.

Pompy ciepła pobierają energię (ciepło ) o niższej temperaturze z dolnego źrodła ciepła ( wód, gruntu, powietrza) i za pomocą przemian fazowych czynnika w obiegu termodynamicznym podnoszą temperaturę tejże energii do poziomu użytecznego i oddają do górnego źródła ciepła.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo najnowocześniejsze rozwiązania pomp ciepła w oparciu o technologię wiodących producentów; Vaillant, Nibe, Thermia.
Oferujemy pompy ciepłą wykorzystujące jako dolne źródło ciepła;

Grunt – odwierty z sondami pionowymi do 200 mb, poziome kolektory w systemie meandrycznym, kosze energetyczne.
Powietrze – pompy monoblokowe, pompy Splitowe.

W naszej ofercie są rozwiązania hybrydowe łączące pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi aby uzyskać dom samowystarczalny energetycznie.